Kramp
http://kramp.anatolianrock.com
 
 Ana Sayfa
 Grup Hakkında
 Grup Elemanları
 Demolarımız
 Videolarımız
 Repertuarımız
 Fotoğraf Albümü
 Forum
 Linkler
 Bize Ulaşın
 
 
Nezih ONUR'un Bas Gitar Metodu ve dersler hk.Nezih'in yeni Bas Gitar Metodu (Audio ve video CD'leri ile birlikte) Haziran 2005'te Bemol Müzik Yayınları'ndan ( www.bemolmusic.com ) çıkmıştı. 1.000 adet kitap yaklaşık üç senede tükendi, demek ki bas gitaristlerin sayısında artış var, ne güzel! İkinci baskı ise Ocak 2008'de yapıldı, ilgilenenlere...


İçindekiler:

1) Başlarken
2) Bas Gitar'ın Anatomisi
3) Temel Bilgiler
4) Bas Gitar'ın Akordu
5) Parmak Açma Çalışmaları
6) Majör Gam / Minör Gam
7) Gam Çalışmaları
8) Akorlar'a giriş
9) Temel Bas Gitar Eşlikleri
10) Slap Tekniği
11) Davul - Bas Gitar Uyumu
12) Süslemeler, vs
13) Modlar
14) Akorlar'a Devam
15) Armonikler
16) Takımlar


Bas Gitar ve Gitar dersleri hakkında:

Her hangi bir enstrümanı öğrenme dünyasında her şey önce biraz mekanik (parmak açma, esneklik ve hız çalışmaları) ile başlar; ancak bunların belirli nota dizileri (gamlar ve akorlar) içinde uygulanması gerekir; ve ritm: Her şeyden önce iyi bir ritm algılaması ve icrası geliştiremeyen kişi asla müzik yapamaz! Ayrıca, Bas gitar’a has bazı özellikler de var: Slap tekniği, Davul ile uyum, vs. Ve, tüm bunların öğrencinin kendi tarzını ortaya koyacak şekilde ve kendi yapmaya çalıştığı müziği açıklayacak yöntemlerle olması gerekir.

Çalmayı istediğiniz enstrüman ne olursa olsun müziği her hangi bir enstrüman üzerinde öğrenmeye başlayabilirsiniz, buna sopalarla yastıklara vurmak ya da ağzınızla sesler çıkarmak ta dahildir. Bir Bas gitar öğrencisi için armoniyi (akorları) daha geniş ses aralığına sahip olan Gitar ya da Piyano gibi enstrümanlarda çalışmak kesinlikle yararlıdır ve hatta gereklidir. Bu yüzden, tüm derslerde Vurmalılar’ı ve İnsan sesi’ni, Bas gitar derslerinde Akustik gitar’ı, Gitar derslerinde ise Bas gitar’ı yardımcı enstrümanlar olarak kullanıyoruz.

Ve, birçoğunuzun hemen soracağı “Ne kadar zamanda öğrenirim?” sorusuna şimdiden cevap vereyim: Bu tamanen “bilinçli” olarak yapacağınız çalışmaların yoğunluğuna bağlıdır, yoksa, enstrümanınız ile “ne yaptığınızı tam bilemeden” geçireceğiniz saatler gerçek çalışma olmayabilir. Çalışmalar belirli yöntemlerle ve belirli sistemler içinde ve sonsuz tekrarlarla yapılması gereken şeylerdir. Korkmayın, derslerimiz aylar ya da yıllarca sürmeyecek! Önemli olan şey çalışma yöntemlerini iyice kavramaktır. Temel müzik bilgilerini olabildiğince eksiksiz öğrendikten sonra izlenecek yol bu bilgileri uygun yöntemlerle enstümana aktarmak ve bunları defalarca tekrar ederek her zaman, her durumda doğru ve anlamlı şeyler yapabilme yetisini kazanmaktır. Belirli bir temeli oluşturduğunuzda, bu çalışmaları devam ettirmek için bir yerden sonra artık bir öğretmene ihtiyacınız olmayacaktır.

Her seviyeden istekli arkadaşlar Bas gitar ya da Gitar dersleri için başvurabilirler. Dersleri İSTANBUL - Bakırköy’deki kendi dersliğimde veriyorum ancak gerekirse ya da duruma göre başka adreslere de gidebilirim.


Haberleşme için,

Cep tel: 0535 5799842
Ev tel: 0212 5719703
E-posta: kramprock1984@yahoo.com.
Facebook: http://www.facebook.com/profile.php?id=663828673
Ya da, Bize Ulaşın sekmesindeki iletişim formunu kullanabilirsiniz.

[Haberin Eklenme Tarihi: 14.03.2007]

Haberlerin Tamamı >>